Dwie ostatnie kolejki A-klasy.

W zeszłą niedzielę 11 czerwca A-klasa rozegrała przedostatnią kolejkę w sezonie 2016/2017. KS Noteć Stare Bielice uległa na wyjeździe zespołowi z Murzynowa. Chociaż przez cały mecz to ona prowadziła grę i była zespołem lepszym, trzy punkty zostały u Budowlanych. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0. Na początku drugiej połowy Noteć za sprawą Patryka Urbaniaka wyrównała wynik meczu. Jednak Budowlani odpowiedzieli na to trafienie podwójnie i to w przeciągu niespełna 5 minut. Bramkę na 2:1 zdobyli z rzutu karnego, na 3:1 z akcji. Kiedy w 83 minucie meczu Maciej Łojko strzelił, z rzutu karnego, na 3:2 Noteć liczyła na emocjonującą końcówkę i wywiezienie chociaż punktu. Niestety Budowlani szybko odpowiedzieli golem na 4:2. Takim też wynikiem zakończyło się spotkanie, a Noteć przerwała swoją passę czterech zwycięstw.

W innych interesujących nas meczach Uran Trzebicz niespodziewanie przegrał wyjazdowe spotkanie z Leśnikiem Buszów 4:1. Leśnik Rąpin pokonał 4:2 Nietoperz Gardzko, a Sokół Gościm wygrał 2:0 z Notecią Górecko.

Mistrzostwo A-klasy zapewnił sobie Łucznik Strzelce Krajeńskie pokonując 3:0 Błękitnych Dobiegniew.

Przed ostatnią kolejką w tabeli Noteć zajmuje 8 miejsce i ma matematyczne szanse na przesunięcie się na 6 miejsce, zaś realne na 7. W ostatniej kolejce bowiem zmierzy się u siebie z Muszelką Ogardy. Noteć traci do niej 3 punkty, ale podczas ostatniego meczu na jesień, w Ogardach Muszelka wygrała aż 6:0 ze Starymi Bielicami. (Przy równej liczbie punktów, liczą się bezpośrednie mecze). Tak wysoka porażka to powód do rewanżu! Dlatego już teraz wszystkich na ten mecz zapraszamy! Niedziela, 18 czerwca, godz. 17:00.

Zajmujący obecnie 7 miejsce Sokół Gościm ostatnią kolejkę rozegra na wyjeździe w Gardzku z Nietoperzem. Ewentualna wygrana w tym meczu gospodarzy, jak i wygrana Noteci, może spowodować przesunięcie się w tabeli zespołu ze Starych Bielic.